promotions   /    twilight saga    /    harry potter   /    affiliates   /    my production  /  home
oddělovač

Dospělost aneb dětství v pozdním věku :)

6. listopadu 2010 v 17:17 | dudu |  moe slinty a blbosti.. :D
oddělovač nahoru
Dobrá tedy... Dospělost... Podle mého skromného názoru je rozdíl mezi dospělým člověkem a dítětem pouze ten, že děti více věří a mají méně zkušeností. Vlastně nikdo ani není schopen určit věkovou hranici dospělosti. Je to patnáct let, když dostaneme občanský průkaz? Nebo osmnáct a jsme podle zákona dospělí, a nebo je to někdy úplně jindy? Každý dospívá svým vlastním tempem a každý se s tím vypořádá trochu jinak. Čímž vlastně každý dospěje jindy.
A co říct na dospělost samu o sobě? Je to období, kdy se má člověk začít chovat rozumně, má se sám rozhodovat, starat se o sebe a začít vést svůj vlastní život. Ale opravdu si nemyslím, že toho je každý schopen. Často bývají dospělí hloupější a unáhlenější ve svých rozhodnutích než děti. A proto jsem toho názoru, že by se neměla používat taková ta fráze: 'Ale ty už seš dospělý, měl bys to umět...' Každý má totiž právo na to, chovat se chvíli hloupě, neumět se rozhodnout, nebo nevědět co si se životem počít. Dokonce i dospělí, i když nám puberťákům (;D) často připadají jako neomylné bytosti, které mají neomezené množství sil a všechno zvládnou.
A k té mé větě o rozdílu mezi dětmi a dospělými... Myslím si, že dospělí by měli začít více věřit. Zkusit si něco představit, přát si a věřit tomu. A ne na tom hledat kdejaké negativum a snažit se racionálně vysvětlit, proč je to nesmysl. Divili by se, jak často se pouhá přání mění ve skutečnost :)
oddělovač
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama