promotions   /    twilight saga    /    harry potter   /    affiliates   /    my production  /  home
oddělovač

Prokletí či požehnání? - Trest smrti.

21. března 2011 v 21:11 | dudu |  Téma týdne...
Wau, zrovna dneska jsem se na tohle téma chvíli bavila se svými kamarády. Asi to bude znít šíleně masochysticky a ujetě, ale nad otázkami kolem smrti se pozastavuju docela často a ráda. Například, mám hrozně dobrý pocit ze 'smrtelnosti' člověka. Že prostě člověk může, ve chvíli kdy už je všechno totálně tzv. 'na sra*ky', ukončit svůj život a dál už nic neřešit. Tím nechci říct, že něco takového podporuju, to vůbec ne! Sebevražda je podle mě vzdávání věcí a člověk má na to, aby bojoval. Ale aspoň pro mě je to pocit mírně uklidňující. Čímž chci říct, že nemám takovou tu častou panickou hrůzu se smrti. Prostě až to přijde, tak to přijmu.
...
Každopádně... Trest smrti. Něco takového rozhodně neuznávám. Člověk může být masový a sériový vrah, může to být Hitler, který zničil milióny životů, může to být člověk, který zničil jeden jediný život. V tomhle směru na tom nezáleží. Absolutně nikdo nemá právo rozhodovat o tom, zda někdo jiný bude žít nebo ne. A když to nedejbože někdo udělá, a někomu způsobí smrt, tak by za to měl pykat, protože to je strašlivá a neodpustitelná věc! Ale rozhodně ne trestem smrti. Mám pro tenhle názor několik důvodů.
Za prvé, nevíme, jaké měl daný člověk k danému činu důvody. To není obhajoba, ale pouhé konstatování. Může na tom být psychicky špatně, může si tím kompenzovat ztrátu někoho blízkého nebo to může být prostě psychopat, který má rád zabíjení. Takovým lidem by se mělo pomáhat, ne je zabíjet a dělat v podstatě to samé, co oni - vraždu. A když už jim není pomoci, tak je zavřít a nechat je uvědomit si svojí chybu.
Za druhé, je to vražda. Ať se na to díváte z jakéhokoliv pohledu, a ať si to ospravedlňujete jakýmikoli činny, vždycky to je a bude vražda. A to je špatné.
Za třetí, tím že někoho zabijete ho potrestáte? Já bych neřekla. Myslím si, že člověk, který zabil 50 lidí samopalem, a který ví, že buď bude na zbytek života zavřený ve vězení a nebo zemře, tak trest smrti uvítá. Pravý trest je nechat ho naživu a zažít peklo, díky kterému odpyká všechno, co kdy provedl a možná ke konci zalituje, omluví se a přijme smrt s čistým svědomím. Tomu já věřím.
A za čtvrté, nikdy si člověk nemůže být na plných 100% jistý, že má pravdu. Kolik už bylo na světě případů, že jste do křesla posadili člověka kříčícího, že je nevinný a pouhým zmáčknutím tlačítka ukončili jeho život. A po deseti letech najdete pravého viníka, a zjistíte, že jste zabili nevinného člověka, který umíral s pocitem nekonečné bezmoci. Dokážete na sebe vzít takovou zodpovědnost? Já bych to rozhodně nezvládla.

Podle mého názoru je trest smrti špatná věc a neměl by se dělat za žádných podmínek. To je můj názor a budu ho zastávat při každé možné příležitosti. Jsem hrdá na náš stát, že něco takového neuznává a tam, kde je tohle normální trest je možná třeba to vysvětlit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rose Rose | Web | 22. března 2011 v 16:28 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, jsem také proti trestům smrti, proto si čatso říkám, jak musel být ten středověk příšerný. Jsem ráda, že žiju teď a tady - v Evropě a v 21. století. :)
Se všemi tvými odůvodněními úplně souhlasím. Pěkný článek!

2 mosinkuv mosinkuv | E-mail | Web | 28. března 2011 v 17:34 | Reagovat

máš moc hezkej blog, nechceš se podívat na náš?? sorry za reklamu
nechci nic říkat, ale myslím si, že to není až taková pravda třeba,když nějaká zrůda zabije 50 lidí tak si nezaslouží trest smrti?????? :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?

3 Annie* Annie* | Web | 28. března 2011 v 18:22 | Reagovat

Hojik :).Nemáš chuť zapojit se do fanclubu,který se rozjíždí na mém blogu.Stačí jen vyplnit kraťoučkou přihlášku a seš tam ;).Klikni tu: http://lovedaisy.blog.cz/1103/fanclub-pixels .Neber to jako žádnou reklamu-spíš pozvánku ;).Koukni se ke mě a uvidíš :).Hezký den !!
Děkuji !! :)
Annie*

P.S. krásný blog :))

4 Kanda-hime Kanda-hime | Web | 1. dubna 2011 v 17:23 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím a rozhodně si nemyslím, že to zní ujetě (myslím to, že často myslíš na otázku smrti), protože je to i jedno z mých nejoblíbenějších témat. Jinak jsem ti chtěla slavnostně sdělit, že po několika měsících je na mém blogu konečně pokračování Když andělé pláčou i Temnoty v duši, tak snad se ti bude líbit.

5 Miss Black - Affs Miss Black - Affs | Web | 17. dubna 2011 v 14:50 | Reagovat

Trest smrti nic neřeší, někdy dokoce tomu dotyčnému uleví od špatného svědomí, teda pokud ho má. Mají ho zavřít. To je podle mě větší trest, protože se taky může stát, že ho pošlou na smrt, a potom zjistí, že to neudělal

6 WriteEssay WriteEssay | E-mail | Web | 25. července 2017 v 13:59 | Reagovat

Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>

7 AaauceAbath AaauceAbath | E-mail | Web | 29. července 2017 v 14:21 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

8 Carolynneock Carolynneock | E-mail | 6. srpna 2017 v 4:01 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

9 Carolynneock Carolynneock | E-mail | 6. srpna 2017 v 14:34 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

10 Avito321Vef Avito321Vef | E-mail | 28. října 2017 v 4:41 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

старый аккаунт авито
авито ачинск деньги в долг
авито вскрыли аккаунт
кошелек avito
купить гироскутер смарт баланс на авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama